Görenler şok oldu! Herşey yandı ama…

Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Koca Sinan Camii kundaklandı. Kundaklanan camide görenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı.

Görenler şok oldu! Herşey yandı ama...
Almanya’nın başkenti Berlin’in Reinickendorf ilçesinde, yerel saatle 02.00 sıralarında Koca Sinan Camii’nde yangın çıktı. Caminin çay ocağı ve giriş kısmında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Cami yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Camide din görevlisi olarak görev yapan Bayram Türk, çevredekilerin camiye yanıcı madde atanları tespit ettiğini, yüzü kapalı üç kişinin camiye yanıcı madde atıp kaçtığını söyledi.

Berlin polisi olayla ilgili soruşturma başlattı. Çay ocağının giriş kapsındaki camın kırık olmasından dolayı camiye saldırı ihtimali değerlendiriliyor.

ŞOK EDEN AYRINTI

Kundaklanan camide görenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Camide bulunan bir Kuran-ı Kerim çıkan yangında hiçbir zarar görmedi.

Resmi Twitter'da görüntüle

Kur’an, Allah’ın koruması altındadır. Kuran’ın tek bir sözü yanmadı. Sadece yazının kenarına ateş geldi. Etrafındaki her şey yandı. Ayrıca dolap, halı ve etrafındaki her şey yanmış. Caminin bütün dekoru yandı. Koca Sinan Camii Berlin. 11 Mart 2018. Fotoğraf: Martin Lejeune

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.