Alman polisine el bombası yetkisi verildi
Almanya’nın Bavyera eyaletinde polisler artık el bombası kullanabilecek. Her fırsatta Türkiye’ye akıl vermeye çalışan Almanya’nın bu hareketi büyük tepkiye yol açtı.

Alman polisine el bombası yetkisi verildi
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’deki OHAL, bazı batılı devletleri rahatsız etti. Özellikle Almanya bu durumu bahane ederek, sürekli Türkiye’nin üzerine geldi ve çeşitli haberlerle kendince eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da alınan polislere el bombası taşıma izni kararı, Almanya’nın ne denli baskıcı bir yönetim şeklini benimsediğini göstermiş oldu.

NAZİ ALMANYASINDAN FARKSIZ

Düşünün bir polise el bombası taşıma izni veriyorsunuz ve polis bunu kafasına göre kullanabiliyor. Türkiye’deki OHAL, Almanya’nın polise verdiği bu yetki karşısında devede kulak kalır. Bu durum Nazi Almanya’sını hatırlatıyor. Sözde özgürlükçü ülke Almanya, sokaklarda artık bomba ile taşıyan polisler gezdirerek, vatandaşlarını koruyacak. Almanya’nın bu tutumu uluslararası kamuoyunda çok tartışılacağa benziyor.

CAMİLER, TÜRKLERİN YAŞADIĞI EVLER VE DÜKKANLAR KUNDAKLANDI

Almanya’da zaman zaman Türklerin yaşadığı mekanlar kundaklanıyor. Alman polisinden ses var mı? YOK! Sessiz bir şekilde olup biteni izliyorlar. Failler ne yakalanıyor, ne yargılanıyor. Almanya bunu hep yapıyor. Apaçık Türk ve İslam düşmanlığı güdüyorlar. Sonra da hiç bir şey olmamış gibi Türkiye’deki OHAL’i eleştiriyorlar. Türkiye’deki OHAL, terörizme karşı alınmış bir karar. Tamamen vatanı savunmak ve hainlere karşı önlem almak için çıkmasına rağmen Almanya bunu görmezden geliyor.

TÜRK POLİSİ VE ALMAN POLİSİ ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR

Türk Polisi, vatandaşına her türlü sorunda kucak açarken, Alman polisi el bombasıyla geziyor. Türk polisi her türlü inanca saygı duyar, Alman polisi kurt köpekleriyle camilere girer. Türk polisi yoksullara kucak açar, Alman polisi sert mizacıyla insanları korkutmayı başarır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, Almanya’nın kendi vatandaşlarına nasıl davrandığını tahmin edebilirsiniz.

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.