TSK, PKK’yı vurmasın diye Merkel’e yalvardılar! Aralarında 2 Türk de var

Türkiye’nin Afrin’de terör örgütlerine düzenlediği operasyonun bitirilmesi için, Merkel’e mektup yazıldı. Teröristlere yapılan harekatın durdurulması istenen mektuba, 100’e yakın isim imza attı. İmza atanlar arasında 2 Türk’ün de olduğu belirtildi.

TSK, PKK'yı vurmasın diye Merkel'e yalvardılar! Aralarında 2 Türk de var
Türkiye sınırında konuşlanan teröristlere düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’ndan rahatsız olan Avrupalılar, aylarca hükümet kuramayan Merkel’den operasyonun bitirilmesini istedi.

Çoğu Almanya ve Avrupa’dan olmak üzere 90’ın üzerinde isimin imzaladığı mektup, Almanya Başbakanı Merkel’e iletildi. Ayşe Polat ve Yüksel Yavuz gibi isimlerin imzaladığı mektupta, Merkel’den Türkiye’nin teröristlere yönelik düzenlediği operasyonun durdurulması istendi.

TERÖR OPERASYONUNA ‘İNSAK HAKLARI ÇABASI’ İSTEDİLER

Stuttgart Tasarım, Sanat ve Medya Yüksek Okulu’ndan Prof. Peter Ott, “Alman siyaseti, Türkiye’nin Afrin’e saldırısı karşısında pasif kaldı” ifadelerini kullandı.

Mektupta, siyasilere “Avrupa’nın değerlerini inandırıcı bir şekilde savunma ve somut olarak demokrasi, uluslararası hukuk ve insan hakları için çaba gösterme” çağrısı yapıldı. Ayrıca Avrupa Birliği ve Almanya’nın, “Türk hükümetinin Suriye’ye yönelik saldırısına derhal son vermesi için eldeki bütün imkânlarla mücadele etmesi” gerektiği küstah bir şekilde ifade edildi.

İMZALAYANLAR ARASINDA İKİ DE TÜRK VAR

Mektubu imzalayanlar arasında oyuncu Peter Lohmeyer, yönetmen Ayşe Polat, aktris Maria Schrader, sanatçı Daniel Richter, yönetmen Yüksel Yavuz gibi isimler de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.