Türkiye hızla 16 Nisan’da yapılacak başkanlık referandumuna doğru giderken Türkiye Halkları bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde kafasında Evet ya da Hayır şeklindeki oylarını yavaş yavaş şekillendirmeye başladılar.

Swe-Turk olarak bizim gözlemlemelerimiz, vatandaşın Cumhurbaşkanlığı ya da halkın deyimi ile tek adam konusunda iyi bilgilendirilmediği konusunda netleşirken,aslında açık ve seçik ortada olan neden ‘Evet’ ya da neden ‘Hayır’ demeli konusu tam olarak insanımızı ikna edebilmiş durumda değil.

Siyasiler ve bürokratlar doğal olarak olayı ‘tek adam’, ‘sultanlık’,’demokrasinin bitişi’ gibi saçma sapan zırvalarla vatandaşın aklını oyalarken sosyal medya ve internette dolaşan bilgi kirliliği ise işin daha da karmaşık bir hal olmasına yol açıyor.

Sokak röpörtajları ise ‘Hayır’ diyen vatandaşın neden ve neye ‘hayır’ dediği konusunda en ufak bir fikirlerinin dahi olmadığı yönünde.

Ne ‘evet’ cephesi kendini referandumun asıl sahibi millete tam anlatabilmiş ne de ‘Hayır’ cephesi o çok düşündüğünü söylediği ancak 80 yıldır kanını içmeye doymadığı halkımıza konuyu tam anlatabilmiş değil.

Hayırcılar ordan burdan duydukları ya da kendilerince kendilerini haklı gösterebilmek için ezberledikleri üç beş kelimeyi kendine savunma lafı olarak öne sürerken aslında neden ‘CANI GÖNÜLDEN EVET DEMELİ’ cevabını, panik içinde ne yapacağını bilemeyen AVRUPA verdi…!

Hiç bir şeye gerek yok..!

Ülkemiz halklarından kaç kişi canı gönülden AVRUPA BİZİ ÇOK SEVİYOR VE HALKLARIMIZIN VATANLARIMIZIN SELAMETİ İÇİN BUGÜNE KADAR ÇOK ÇABA HARCADI TÜRKİYE NE ZAMAN DARA DÜŞSE YUNANİSTANIN YARDIMINA KOŞAR GİBİ BİZE DE KOŞTU…..DİYOR?

Ülkemiz halklarından kaç kişi canı gönüldenAVRUPA HAYIR DEMEMİZİ İSTİYOR..BİZLERDE HAYIR DEMELİYİZ..ÇÜNKÜ AVRUPA BİZİ ELLİ YILDIR OYALAYARAK KEDİMİZİ BİLE AB DEDİĞİ KAPININ YANINDAN BİLE GEÇİRMİYOR DİYOR..?

Ülkemiz halklarından kaç kişi canı gönülden AVRUPA TARİH BOYUNCA MÜSLÜMAN TÜRK HALKLARININ YANINDA OLDU..HER TÜRLÜ YARDIMI BİZE YAPAN VAROLMAMIZIN SEBEBİ ONLAR DİYOR??????

YA PEKİ Ülkemiz halklarından kaç kişi canı gönülden NEDEN AVRUPA GAZETELERİNİN ARTIK TÜRKÇE BAŞLIKLARLA ‘HAYIR’ KAMPANYALARI DÜZENLEDİKLERİ KONUSUNDA FİKİR YÜRÜTMEYE ZAHMET ETMEYİP BUNLARI DÜŞÜNEMİYOR?

”80 YILDIR KENDİ BAŞINA DÜŞÜNMEYE ERİNDİĞİNİZ İÇİN BU CHP VE DAHA NİCE KAN EMİCİ SÜLÜKLERİN SİZİN YERİNİZE DÜŞÜNMESİNE KARŞI ÇIKMAYA HALA KARARLI BİR DURUŞ SERGİLEMEYİ DÜŞÜNMÜYORMUSUNUZ????”

DÜŞÜNMEYE Mİ ERİNİYORSUNUZ? YOKSA BİR SEKSEN YIL DAHA CHP TİPİ ZİHNİYETİ OLAN KAN EMİCİLER TARAFINDAN KANDIRILMAYA, SÖMÜRÜLMEYE DEVAM ETMEYİ Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ???

MİLLETÇE ÇOK ŞÜKÜR DEVLETİMİZİN İÇİNE SIZARAK DEVLETİMİZİ ORDUMUZU KLONLAYAN AMERİKAN KANSERİNDEN KURTULDUK 15 TEMMUZ SONRASI…..!

GELİN GERÇEKLERİ ARTIK GÖRELİM VE MECLİSİMİZE KADAR SIZMIŞ OLAN HAÇLI BESLEMELERİNİ,GODOMANLARINI VE GODOŞLARINIDA 16 NİSAN DA TEMİZLEYİP ATALIM VATANIMIZDAN.

VATANIMIZI BİR SEKSEN YIL DAHA KAOSA SÜRÜKLEMEYELİM.

CANI GÖNÜLDEN HAÇLI’NIN ‘HAYIR’ SESLERİNE ‘EVET’ DİYEREK ŞAHA KALKAN TÜRKİYE İLE İSLAM VE TÜRK DÜNYASINA BAŞ VE KARDEŞ OLALIM.

SAĞLICAKLA KALIN

SWE-TURK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here