Yunanistan kendi basınını yalanladı! ‘Türkiye ile…’

Türkiye sınırından izinsiz geçiş yaparken yakalanan iki Yunan askeriyle ilgili bugün Yunan basını ilginç bir iddiada bulunmuştu. Yunan basınında yer alan habere göre Türkiye, Yunanistan’a sığınan FETÖ’cü hainlerle iki Yunan askerinin takasını isteyecekti. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bu iddiaları yalanladı.

Yunanistan kendi basınını yalanladı! 'Türkiye ile...'
Yunan basını, Türkiye sınırından geçmeye çalışırken Türk askerleri tarafından enselenen Yunan askerleriyle ilgili “takas” iddiasında bulunmuştu.

“SABAHA KADAR AYİN YAPTILAR”

Teğmen Angelos Mitretodis (25) ile astsubay çavuş Dimitris Kouklacis’in (29) aileleri Edirne’ye gitmek üzere, cumartesi gecesi sınır yakınındaki Kumçiftlik (Orestiada) kasabasında buluştular. İki aile çocuklarının dönmesi için buluşup dua etti. Kuklacis’in adının açıklanmasını istemeyen bir akrabası “Edirne’deki Yunan Başkonsolosluğu bize, Türklerin çocuklarımıza son derece iyi davrandıklarını söylediler” dedi.

TAKAS İDDİASINI YALANLADI

Yunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgo Katrugalos, Yunan medyasında günlerdir, “Türkler 2 Yunan askerinin, 15 Temmuz darbesinden 1 gün sonra askeri helikopter ile Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 8 Türk askeri ile takası isteyebilir” iddialarını yalanlayarak “ Türkiye ile savaş durumunda değiliz ki, esir takası yapalım” dedi.

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.