Azerbaycan’dan Amerika’ya nota

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, ABD’nin Kongre binasında, tanınmayan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti için etkinlik düzenlenmesine ve rejim Başkanı Bako Saakyan’ın ağırlanmasına tepki gösterdi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, ABD’nin Kongre binasında, tanınmayan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti için etkinlik düzenlenmesine ve rejim Başkanı Bako Saakyan’ın ağırlanmasına tepki gösterdi. Konuyla ilgili ABD’nin Bakü Büyükelçisi Robert Cekuta Dışişleri Bakanlığına çağırıldı. Aynı zamanda Azerbaycan’ın Washington Büyükelçisi Azerbaycan’ın itirazını ABD tarafına iletti.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Yeni Çağ Azerbaycan’a yaptığı açıklamada ABD-Azerbaycan ilişkilerinde oluşmuş gerginlikle ilgili bilgi verdi. Hacıyev, ABD’nin Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygısızlık göstererek uluslararası hukuk ve prensipleri ihlal ettiğini bildirdi. Bu gibi adımların sorunun çözüm sürecini kötü yönde etkilediğini belirten Basın Sözcüsü, söz konusu olayın ikili ilişkileri ciddi anlamda yıprattığını vurguladı.

timeturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here