Muhammed bin Selman, Trump’ın damadı Kushner için ‘o cepte’ demiş

ABD medyası ilginç bir haberle çalkalanıyor. Beyaz Saray’dan bir yetkili, Suudi Arabistan prensi Muhammed bin Selman’ın Trump’ın damadı Kushner için ‘O cepte’ dediğini öne sürdü.

İsmini vermeyen bir Beyaz Saray yetkilisi, The Intercept haber sitesine Suudi Prens’in Jared Kushner’ı arkasına aldığını, ve Kushner için “Cepte” dediğini iddia etti.

İsmini vermeyen Beyaz Saray yetkilisi, Muhammed bin Salman’ın, Kushner’la olan yakınlığını düşmanlarına karşı arkasının sağlam olduğu mesajını vermek için kullandığını söyledi. Muhammed bin Salman’ın BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’e “Kushner cepte” dediğini iddia etti.

Suudi Arabistan’da yolsuzluk gözaltıları Ekim ayında Riyad’da Muhammed Bin Selman ve Jared Kushner görüşmesinden bir hafta sonra başlamıştı.

Yetkili, “İddiaya göre Kushner ve Muhammed, Prens’e sadık olmayan kişiler hakkında değerlendirme yaptıktan sonra yolsuzluk operasyonlarında gözaltına alınacak isimler belirledi. Ancak Muhammed bin Salman’ın bu isimleri bağımsız olarak belirlemiş olduğu halde ikilinin yakınlığını göstermek için Kushner ile görüş alışverişi sonucunda karar vermiş izlenimi yaratması muhtemel. Çünkü Kushner’ın gizli bilgileri paylaşması federal kanunlara aykırı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.