Patronu çağırdı, prens ABD’ye gidecek

ABD Başkanı Trump ile BAE Veliaht Prensi bin Zayed arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Görüşmede Trump’ın kukla prense teşekkür ettiği ve Beyaz Saray’a davet ettiği bildirildi.

Patronu çağırdı, prens ABD'ye gidecek
ABD Başkanı Donald Trump ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan arasındaki telefon görüşmesinde Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyesi ülkeler arasındaki iş birliği ile İran’ın bölgesel etkisine yönelik tedbirlerin ele alındığı bildirildi.

Beyaz Saray, Trump ile el Nahyan arasında dün yapılan telefon görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, görüşmede ikili ve bölgesel ilişkilerin ele alındığı ve Trump’ın, BAE Veliaht Prensi’ne “KİK’in İran’a karşı neler yapabileceğine ilişkin gösterdiği liderlikten dolayı” teşekkür ettiği belirtildi.

Ayrıca iki liderin, KİK üyesi ülkeler arasındaki koordinasyonun artırılması noktasında daha fazla adım atılması gerektiği konusunda mutabık kaldığı kaydedildi.

BEYAZ SARAY’A DAVET EDİLDİ

Görüşmede Trump’ın yakın bir zamanda BAE Veliaht Prensi el Nahyan’ı Beyaz Saray’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağının konuşulduğu da ifade edildi.

20 Mart’ta Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman‘ı Beyaz Saray’da ağırlayan ABD Başkanı Trump’ın 10 Nisan’da Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Beyaz Saray’da bir araya geleceği açıklanmıştı.

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.