Teröristbaşı kafayı mı yedi… Gizli mesaj mı verdi!

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yayımlanan son konuşmasında çıkardığı sesler yeni bir tartışmalara neden oldu. Terörist başının çıkardığı ilginç seslerin yeni bir mesaj olduğu iddia edildi.

https://youtu.be/ExyNi-RKCL0

Fetullah Gülen’in yayımlanan son konuşmasında kullandığı ifadeler dikkat çekmişti.

Yaptığı konuşmada telsiz üzerinden örnek veren Gülen’in “di-di-dâ-dıt, dâ-dâ-dıt, dıt-dıt-dıt, dâ-dâ-dıt” şeklinde sesler çıkarması yeni bir tartışmalara neden olmuştu.

Askerlik döneminde acemilik eğitimini Mamak’taki Muhabere Okulu’nda alan ve ardından telsiz istihbaratçısı olarak İskenderun’da görev yapan Gülen’in son konuşmasında çıkardığı seslerin herhangi bir anlamı olup olmadığı merak konusu haline geldi.

ÇIKARDIĞI SESLER NE ANLAMA GELİYOR

Terörist başı Gülen tarafından çıkarılan sesler Mors alfabesine göre “fg-sg” anlamına geliyor. (..-.  –.  …  –.) Gülen’in bu sesleri bilinçli olarak mı yoksa ‘rastgele’ mi çıkardığı ise merak konusu.

GÜLEN NE DEMİŞTİ

Gülen, konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Sürekli şerâre üreten… ‘Şerr’ kelimesi, ‘hayr’ın zıddıdır. Fakat ‘şerâre’ kelimesini de kullanırız; Frenkçe’den geçme bir kelime bu. Telsizde, sinyaller içinde, o sinyalleri karıştırma adına, birileri devreye girer; siz, ‘di-di-dâ-dıt, dâ-dâ-dıt, dıt-dıt-dıt, dâ-dâ-dıt’ filan, bunları doğru almayasınız diye, araya girerler, sinyalleri bozarlar. Yeniden bir kalibrasyondan geçirme lüzumunu duyarlar”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here