PYD TERÖRİST UNSURLARI İLE İLK TEMAS ŞEHBA BÖLGESİNDE BAŞLADI..KÜRT KÖYLERİNE TÜRK KOMANDOLARIN SIZDIĞINI VE ÇIKAN ÇATIŞMALARDA ONLARCA PYD Lİ TERÖRİSTİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ VE KAYIPLARIN OLDUĞU TELSİZ KONUŞMALARINA YANSIDI:

İlk temasın ardından bölgeden pydlilerin yardım çığlıkları telsiz konuşmalarına yansıdı! Terör unsurlarının konuşmalarında Şehba köyüne Türk komandoların sızdığı ve çıkan çatışmalarda onlarca PYD linin öldürüldüğü kayıp arkadaşlarının olduğu ve çatışmaların şu an itibari ile devam ettiği kaydedildi.

PYD nin ilk telsiz konuşmalarında acil destek çağrısı ile başladı.Türk komandoların baskın yaptığı Ayrıca kayıp olduğu iddia edilen PYD li teröristlerin telsiz konuşmalarında bazı arkadaşları ile irtibatlarının kesildiğini ve onların çatışma bölgesinde ölü ya da esir edildiğini düşündüklerini söyledikleri gözlendi.

AYRINTILAR GELİYOR”

SON DAKİKA PKK LİDERİ MURAT KARAYILAN KANDİLDEKİ TERÖRİSTLERİ  ACİL OLARAK  AFRİNE GÖNDERİYOR

AZEZ’E ÖSO TAKVİYESİ

Türkiye’nin olası operasyonuyla gündeme gelen Suriye’nin Afrin kentiyle sınır komşusu olan Azez’e, harekatta görev alması beklenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri takviye yaptı. Azez’e, üzerinde uçaksavar monte edilmiş olan kamyonetlerle ellerinde Türk bayrakları ile gelen ÖSO güçleri Afrin sınırındaki mevzilerde görevlendirildi. Azez’e yönelik hem PYD hem de DEAŞ saldırılarına karşı önlemler de en üst seviyeye çıkarıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜ DE TAKVİYE YAPIYOR

DHA’nın haberine göre ise Afrin ve Münbiç’te de hareketlilik gözlemleniyor. İstihbarat birimlerinin raporuna göre Türkiye’nin operasyon sinyalinin ardından terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG, Afrin ve Münbiç’e takviye yaptı. Şu anda Münbiç ilçe merkezinde 2, Afrin’de ise 13 bin civarında YPG’li bulunduğu; örgütün bu sayıyı artırmak için her aileden birer kişiyi verme zorunluluğu getirdiği, bunu kabul etmeyenlere para ve hapis cezası verdiği belirtiliyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ KAMERASINDAN AFRİN HAREKATINDA İLK TEMAS

RUSYA AFRİNDEN ÇEKİLDİĞİNİ YALANLADI

BBC Türkçe’nin haberine göre Lavrov, Rus askerlerin Afrin’den çekildiklerine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Rusya’nın Afrin’deki silahlı kuvvetlerini gerçekten çekmeye başladı mı?’ sorusuna yanıt veren Lavrov, “Afrin’deki güçlerimizi çektiğimize yönelik haberlerin gerçekle alakası yok” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Anadolu Ajansının haberine göre aynı açıklamada “ABD’nin Suriye’de sınır güvenliği gücü oluşturulması konusundaki çelişkili açıklamalarından endişe duyuyoruz. ABD, Suriye’de alternatif bir güç oluşturmaya çalışıyor” yorumumda da bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.