İsveç Göteborgta bulunan UETD derneği bu sabah geliri Mehmetcik Vakfına bağışlanmak üzere bir kahvaltı proğramı düzenledi.

Göteborg ve civarında yaşayan kardeşlerimiz Söz konusu Vatan olunca Genç yaşlı çoluk çocuk işlerini bir kenara bırakarak proğrama koştu.Proğrama katılan vatandaşlarımız, Afrin harekatında, Vatan topraklarının her köşesinde savaşta ve barışta bir an bile tereddüt etmeden canlarını evlatlarını yetim bırakmak pahasına ortaya koyan Askerimize, Ateşe atılan Hz İbrahime su taşıyan karınca misali tarafını belli etmek adına, birliğimizi dirliğimizi, beraberliğimizi göstermek için Kürdü,Türkü bir olup UETD Göteborg’ta buluştu.

UETD Göteborg Dernek başkanı Doktor Harun Uzel liderliğinde hazırlanan proğramda kısa bir konuşma yapan Başkan Doktor Uzel ; Afrin harekatındaki haklı gerekçelerimizi ve aslında askerimizin kimlere karşı savaştığının bir kez daha altını çizdi.

Olayın Kürt-Türk meselesinden tamamen farklı olduğunu hatırlatan Doktor Uzel, 72 milletin bir arada yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı ülkemizde, birlik ve dirliğin asla bozulmasına izin verilmeyeceğini belirtti.

Kuran-ı Kerim okunarak Askerimiz için duaların edildiği proğram ardından Proğrama katılamayan kardeşlerimiz için 123 352 59 04 Mehmetcık yazıp swish yaparak destek olabileceklerini ve gelemeyen kardeşlerimize isim isim Sosyal medya aracılığı ile’de teşekkür edileceğini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here