Tercümesi: SVD gazetesinin köşeyazarı Rolf Gustavsson’ a göre “Trump- Putin- Erdoğan Onlar parçalayarak idare etmek istiyorlar! Donald Trump, Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan gittikçe Avrupa’ya karşı  politik bir birlik gibi görünüyorlar. EU yü bu bu zorluklar içindeyken idare edecek ülke de Malta”

Değerli okuyucularım bu yazısıyla cumhurbaşkanımızı iki büyük dünya lideriyle eşleştiren Rolf’ teşekkür etmez gerekmez mi. Üstelik Bu adamcağız sözde yazar ama isveççede “söndra” (parçalama) kelimesinin anlamını bilmiyor. Putin’i Trump’u bilmiyorum ama Erdoğan Avrupa yı nasıl parçalayacak bileniniz var mı? 

Ben bu sözde köşe yazarına ilişikteki maili göndereceğim isteyenler kopyalayıp paylaşabilirler:

Kära Rolf, trots du tituleras som krönikör, vet du inte vad ordet söndra betyder på svenska. Om Erdogan hade önskat att söndra Europa, hade han släppt de flyktingar som önskar att inte stanna i Turkiet! Då skulle det verkligen “söndring” i Europa. Fresta inte lyckan!  MVH (Kısacası; eğer Erdoğan Avrupa’yı parçalamak isteseydi Avrupa’ya gitmek isteyen sığınmacıları Türkiye’de durdurmazdı.

www.svd.se
De vill söndra och härska. Donald Trump, Vladimir Putin och Recep Tayyep Erdoğan framstår mer och mer som en politisk allians riktad mot Europa. Och landet som ska leda EU genom alla påfrestningar heter Malta, skriver SvD:s kolumnist Rolf Gustavsson.

de n det ir synd 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here