Federasyonda 32 yıl memur çalışan Adem Okur, işten atılınca federasyon aleyhinde İş Mahkemesi’nde dava açmıştı. Federasyon, duruşmalarda usulsüz olarak Okur’u işten attığını kabul etmiş, sendika ile federasyon arasında varılan uzlaşma sonucu Okur’a 120 bin kron tazminat ödenmesi kararlaştırılmıştı.

Ancak federasyonun kararlaştırılan parayı ödememesi üzerine Okur, fedarasyon aleyhinde bu kez Solna İlk Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme, yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve kurumlara 1 milyon 600 bin kron borcu olduğunu göz önüne alarak federasyonun iflasına ve kayyum atanmasına karar verdi.

Böylelikle üyelerinin çıkarlarını savunmak yerine üç kağıt ve beceriksizliğin cirit attığı bir zamanların en güçlü ve kitlesel göçmen örgütü İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu tarihe karıştı.

9 Nisan günü Stockholm’de gerçekleşen bir gösteride bir konuşma yapan İsveç Türk İşçi Dernekleri İkinci Başkanı Barbaros Leylani’nin Ermenilere yönelik nefret söylemleri yoğun tartışma ve tepkilere yol açmış, geçtiğimiz günlerde, Stockholm İlk Mahkemesi Leylani’yi kışkırtıcılık ve nefret suçundan mahkum etmişti.

Şimdilerde kayyum olarak atanan şahsın ise pkk terör örgütünün ve sosyal medyanın (*Windows gezgini*) konumundaki ismi olacağından bahsediliyor.
Yıllarca aman banane tavırlarına alışılan Fedarasyon için yüzlerce güzel yürekli memleket sevdalısı saygın kişilik fedakarlık yapa dursun türk fedarasyonları ile alakalı birçok kişi ise bir çuval rezalet bir çuval ileri zekalıdan ibaret!

Öyleki tencere ve kapak misali içinde fetöcü yalamalarından tutunda kendisi ile bir fotoğraf karesinde yer alıp gazeteci havası atabilmek uğruna JHon Dundarın (CANCIK) masasında zil takıp yapıştır diyecek şahıslara kadar bulmak mümkün.

 

YAZIKLAR OLSUN DİYORUZ TURKUM DEYIP PKK YANDASLIGI YAPAN BAZI KISILERIN (BAYANIN) FEDARASYONU ELE GECIRME GIRISIMINDE BULUNDURANLARA BU KISIYE SONUNA KADAR DESTEKLIYORUM DIYENLERE TURK FEDARASYONUNU PKK FEDARASYONUNA CEVIRME DERDINDE OLANLARA CANCIK DUNDAR GIBI VATAN HAINI SEREFSIZI  AYAKTA ALKISLAYANLAR UMARIM FEDARASYONUDA AYAKTA ALKISLAYARAK PKK LI TERÖRISTLERE TESLIM ETMEZLER

2 YORUMLAR

    • TANER YILDIZ SEREFSIZ VATAN HAINLERINI AYAKTA ALKISLAMAYA BUNUDA MARIFET GIBI HABER YAPMAYA DEVAM ETSIN GENIS ADAMLAR FEDARASYONUN PKK YANDASLARININ ELINE GECMESIDE ZATEN UMRUNDA OLMAZ AMA SUNUN BILINMESI LAZIM KENDINE YOL ACMAYA CALISAN KADIN TAM BIR PKK YANDAKCISIDIR TURKUM DIYE GEZER DEGISIK PKK SAYFALRINDA TR ALEYHINE YAZAR BUNLARIN BIR PLANI VAR COK UYANIK OLMAK LAZIM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.