İsveçli Hemşirenin Kafatasındaki Kistler, Gözünü Yuvasından Çıkmaya Zorluyor

İsveçli hemşire, tüm vücudunu kaplayan kistlerle boğuşuyor. 26 yaşındaki kadın, kafatasındaki kistler yüzünden bir gözü yuvasından fırlamak üzereyken ameliyat edildi.

İngilitere’de yaşayan İsveçli Sofya Jingsäter isimli hemşire, kafatasının içinde büyüyen kistler yüzünden büyük problemlerle boğuşuyor. Kistler gözyaşı kanallarını tıkadığı için sürekli ağlayan ve ağrı çeken Jingsäter’in bir gözü yuvasından çıkmak üzere.

KÖR OLMAKTAN SON ANDA KURTULDU

McCune Albright Sendromunun neden olduğu poliostozit fibröz displaziyle savaşan 26 yaşındaki kadına bu teşhis 5 yaşındayken konulmuş. Geçen sene optik sinire baskı yapan kistler yüzünden kör olma tehlikesi yaşayan kadın, 6 saatlik bir operasyonla birden fazla kistini aldırdı.

KİSTLER HER YERİNDE

Sofya, “Yüzümde büyüyen kistlerim var, çoğunlukla sol tarafta, çenem kemiğimde, gözümün altında, kollarımda, kaburgalarda, sırtımda ve kalçalarımda” diyere tüm vücudunun kistlerle kaplı olduğunu söylüyor.

INSTAGRAMDAN PAYLAŞIYOR

Sofia’nın durumu da kemiklerini daha zayıflatıyor ve daha kolay kırılmasına sebep oluyor. Sofia, Instagram hesabında yüzünün durumu saat saat paylaşarak bu hızlı değişimi gözler önüne seriyor.

SONDAKIKA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.