İsveç’teki Terör Saldırısının Birinci Yılı

İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan kamyonlu saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi için saldırının birinci yılında anma töreni düzenlendi.

İsveç’in başkenti Stocholm’de yapılan kamyonlu saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi için saldırının birinci yılında anma töreni düzenlendi.

Olayın yaşandığı Drottning Caddesi’ne gelen çok sayıda kişi, saldırının gerçekleştiği mağazanın önünde öldürülen 5 kişinin anısına notlar ve çiçekler bıraktı.

Öte yandan Stockholm’de Kralın Bahçesi Meydanı’nda toplanan 5 bin kişi ölenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunurken, hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu pankartlar taşıdı.

Burada bir konuşma yapan İsveç Başbakanı Löfven , ölenlerin ailelerine tekrar başsağlığı dilerken, İsveç’te buna benzer bir saldırının yeniden yaşanabileceğini söyledi.

Löfven, “Bu terör saldırıları Ingiltere, Almanya ve Fransa’da da oluyor. Ne kadar önlem alınırsa alınsın terör saldırısının bir daha olmayacağının garantisini kimse veremez. Terörle mücadeleye devam edilecek.” dedi.

HURRIYET

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here