İsveç’ten BM’ye Filistinli Sığınmacılar İçin Yardım Önerisi

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i telefonla arayarak Filistinli sığınmacılar için yardım önerisinde bulundu.
İsveç’ten BM’ye Filistinli Sığınmacılar İçin Yardım Önerisi, İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i telefonla arayarak Filistinli sığınmacılar için yardım önerisinde bulundu.Wallström, yazılı açıklamasında, Guterres’le yaptığı yaptığı telefon görüşmesinde Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) acil sosyal ve ekonomik yardıma ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

İsveç ile Ürdün’ün bu konuda beraber hareket ettiklerini belirten Wallström, 15 Mart 2018’de İtalya’nın başkenti Roma’da UNRWA için bir konferans yapılacağını kaydetti.

Wallström, “Konferansın amacının yardım kuruluşunun 446 milyonluk bütçe açığının acil kapatılması. UNRWA, üçte biri sığınmacı kamplarında yaşayan 5 milyon Filistinli sığınmacıya yardım ediyor. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e UNRWA’ya olan güçlü desteği ve finansal sorunlarını çözme konusundaki taahhütleri için teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

SONDAKIKA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.