Beşşar Esed, PKK konvoylarını Afrin’e sokuyor

TSK ve ÖSO, ”Zeytin Dalı” harekatına devam ederken Suriye rejimi ile terör örgütü PKK/PYD arasındaki anlaşma bir kez daha gün yüzüne çıktı.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Afrin’de terör örgütü PKK/PYD’ye karşı tarihin en büyük darbesini vururken Suriye rejimi terör örgütüne yardımını sürdürüyor.

Yeni Akit’in haberine göre; PKK/PYD’nin işgal ettiği Fırat’ın doğu bölgelerinden Afrin’e silah ve terörist geçişi kesintisiz şekilde devam ediyor.

REJİM TEL RIFAT HATTINI AÇIK TUTUYOR

PKK’nın Tel Abyad ve Kamışlı’dan getirdiği terör konvoyları rejimin kontrolündeki Nubbul ve Zehra hattından Afrin’e ulaşıyor.

1518370896-fec224

Uluslararası haber ajansı Reuters ”Dost ya da düşman? Esed, Suriyeli Kürtleri Türkiye’ye karşı sessizce destekliyor” başlıklı haberinde bölgede bulunan PKK/PYD liderleri ve rejim kurmayları ile yapılan röportajları yayınladı.

Yayınlanan habere göre; ismini vermek istemeyen örgüt lideri ”Rejim ile işbirliği halindeyiz” derken rejimin bölge komutanı ise ”İnsani yardım ve lojistiğin YPG cephelerine ulaşması konusunda izin veriliyor” ifadelerini kullandı.

1518371586-8fa3ff

Rejim komutanın ”İnsani yardım” algısı ise gerçeklerle çelişiyor.

ASKERİ KONVOYLA AFRİN’E GİRDİLER

Rejim güçleri tarafından 5 Şubat’ta ”İnsani yardım” adı altında PKK/PYD konvoyunun Afrin’e girişi sağlanmıştı.

Konvoyda 500 teröristin Cinderes bölgesine gittiği görüntülere yansımıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.