Esed rejimi destekçisi Halk Direniş Örgütü 15 Amerikan askerini öldürdü

Esed rejimi destekçisi Halk Direniş Örgütü, Amerikan askerlerine yönelik saldırılar düzenledi. Bu saldırılar osnucunda 15 Amerikan askerinin öldüğü iddia edildi.

Esed rejimi ordusunu destkeleyen Halk Direniş Örgütü, Amerikan askerlerine saldırdı. Pravda Report’un haberine göre 30 Mart’ta bir askeri aracı vurdu ve altı Amerikan askerini öldürdü. Araçtaki diğer sekiz asker ise yaralandı. ‘Wargonzo’ isimli Telegram kanallarında yayımlanan mesajlara göre örgüt, aynı gün (30 Mart) başka bir ABD’li askeri gruba Fırat’ın doğu tarafında Menbiç’ten Rakka’ya giderken saldırdı. Havan topu ateşiyle iki Amerikan askeri ölürken sekizi yaralandı.1 Nisan’da ise Al-Shaddadi’deki evlere işçilere yardım amacıyla geldiklerini belirten dört kişi, Amerikalıların yaşadıkları evlere el bombaları attılar. Burada da yedi kişinin öldüğü ve on kişinin yaralandığı dile getirildi.

PENTAGON’DAN AÇIKLAMA YOK

Pentagon bütün bu bilgilerle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

ÖRGÜT AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan ‘Syrialiveuamap’ sayfasında örgüte ait video, Türkçe ve İngilizce notlarla paylaşıldı. Bu videoda rejime destek verdiğini belirten örgüt, Amerikan askerlerine saldıracaklarına yönelik açıklamalarda bulunuyor. Bu paylaşımların yaklaşık 5 gün önce yapıldığı görülüyor.

İşte o paylaşımlar:

2018-04-06_22h41_54

2018-04-06_22h41_33

 TIMETURK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here