Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Türkiye’nin karayolu ile Avrupa’ya açılan sınır kapılarına sahip olan Edirne, hızla gelişmeye devam ediyor.

Türkiye’nin Avrupa’ya kara ve demiryolu ile bağlantısını sağlayan 5 sınır kapısı, Meriç Nehri ve tarihi-kültürel eserleri şehri ön plana çıkarıyor.

Konut fiyat artışıyla gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren Edirne’de yeni projeler artıyor. Prim değeri yükselen şehirlerden Edirne’de satılık ve kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Edirne satılık daire fiyatları ne kadar? Edirne’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Edirne emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Edirne satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Edirne satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 120 bin 99 TL, maksimum 200 bin 200 TL arasında değişirken; ortalama konut satış değeri 160 bin 132 TL olarak belirtiliyor. Emlak sektörünün yıldızı parlayan şehirlerinden Edirne’de kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 18 yılı buluyor.
Edirne satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Edirne satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Edirne şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları ise 1.601 TL oldu.

Edirne kiralık daire fiyatları ne kadar?

Edirne’de Trakya Üniversite’si yer alıyor. Bölgede öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebi artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Edirne kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 565 TL ile 941 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 753 TL olarak gösteriliyor.
Edirne’nin konutta kazandıran ilçeleri
Edirne’de toplam 9 ilçe bulunuyor. Bu 9 ilçe arasında satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yerlerin başında Merkez ve Keşan geliyor. Peki, bu ilçelerde satılık daire fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

• Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Edirne’nin en kalabalık ilçesi Merkez’de ortalama konut metrekare fiyatları 1.601 TL oldu. Merkez ilçesinde 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı ise, minimum 120 bin 99 TL, maksimum 200 bin 200 TL arasında belirtiliyor.
• Keşan’da ortalama konut metrekare fiyatları 1.459 TL olurken, Keşan satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 109 bin 397 TL ile 182 bin 328 TL aralığında ölçümleniyor.

Edirne projeleri

Konutta pazarından öne çıkan şehirlerden Edirne’de kentsel dönüşüm ve ulaşım projeleri hızla devam ediyor. Edirne Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatih, Kocasinan ve Murat mahallelerinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmasıyla beraber bölgenin yenilenmesi hedefleniyor. Ayrıca İstanbul-Edirne hızlı tren hattının 2020 yılında tamamlanmasıyla birlikte şehirde konut fiyatlarının artması bekleniyor. Proje bittiğinde İstanbul-Edirne arası yolculuk süresi 45 dakikaya inecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.