ABD Büyükelçiliği’ne saldırı hazırlığındaki 4 IŞİD’li yakalandı

Samsun’da ABD Büyükelçiliği’ne saldırı hazırlığı yapan 4 IŞİD’li gözaltına alındı. Irak uyruklu 4 şüphelinin işlemleri sürüyor.

Samsun’da, Ankara’daki ABD Büyükelçiliğine eylem hazırlığında olan, terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddia edilen 4 şüpheli yakalandı.

Samsun’da, MİT, Terörle Mücadele ve İstihbarat ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda, terör örgütü IŞİD’e üye oldukları iddia edilen ve Ankara’daki ABD Büyükelçiliğine eylem hazırlığında oldukları belirtilen, Irak uyruklu Sohaıb Qusay Taga A., Fernas Hüseyin A., Omar Shıhab Ahmed A. ve Azhar Abdulkadhım Salman Al B., gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLERİN EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Şüphelilerden Sohaıb Qusay Taga A., ve Fernas Hüseyin A., Samsun Ankara yolundaki kontrol noktasında gözaltına alınırken, şüphelilerle bağlantısı bulunduğu öne sürülen, Omar Shıhab Ahmed A. ve Azhar Abdulkadhım Salman Al B., de ekiplerin çalışması sonucunda yakalanarak gözaltına alındı. MİT, Terörle Mücadele ve İstihbarat ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışma sonucunda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

TIMETURK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.