İtirafçı Talal Silo ABD-YPG arasındaki ‘köprü’yü açıkladı

ÖSO’ya kaçıp, Türkiye’ye teslim edilen ardından itirafçı olan Talal Silo, ‘Şahin Cilo’ kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile yardımcısı terörist Hüseyin Kahraman’ın, ABD ile YPG arasındaki ilişkilerde köprü görevi gördüğünü anlattı.

Suriye’de IŞİD ile mücadele gerekçesiyle bizzat ABD tarafından oluşturulan Suriye Demokratik Güçleri’nin sözcülüğünü yaparken Türkiye’ye sığınan Talal Silo’nun itirafları halen gündemde.

Silo’nun son itirafı ise ABD-YPG arasındaki iletişimi sağlayan ismi açıklaması oldu.

ABD-YPG ARASINDAKİ KÖPRÜ

Şahin Cilo‘ kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile yardımcısı Hüseyin Kahraman’ın, ABD ile YPG arasındaki ilişkilerde köprü görevi gördüğünü anlattı. Suriye uyruklu Kahraman hakkında Hakkâri ve Şırnak kırsalında 67 askeri şehit etmekten daimi arama kararı olduğu belirlendi.

ÖRGÜTTE İKİNCİ ADAM

Suriye Demokratik Güçleri sözcülüğünü yaparken Türkiye’ye sığınan Talal Silo’nun anlatımlarına göre, Kahraman kod adlı Hüseyin Kahraman SDG içinde 2’nci adam konumunda. 27 yıldan beri PKK’nın dağ kadrosunda ve Suriye’ye geçiş yapmadan önce PKK’nın Botan sahası diye adlandırdığı Siirt’in Pervari ilçesindeki Herekol ve Çırav Dağları ile Şırnak’taki Cudi, Gabar Dağları’nda saldırıları organize eden isim. Kahraman’ın ayrıca 2007 ve 2010 arasında Zap Kampı ve sözde Zagros saha sorumluluğu yaptığı da belirlendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.