‘Abdullatif Şener 2019 seçimlerinde CHP’nin İstanbul adayı!’

2019 seçimleri, gündemden faydalanmak isteyen gazeteciler için iddia üretme malzemesi olmaya devam ediyor. Son olarak bugünkü köşesinde eski AK Partili Abdullatif Şener’in CHP’nin İBB için adayı olacağının iddia etti.

'Abdullatif Şener 2019 seçimlerinde CHP'nin İstanbul adayı!'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün CHP Genel Merkezi’nde eski AK Partili Abdüllatif Şener’le görüştü. Görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin konuşulduğu ileri sürüldü.

Kılıçdaroğlu ile Şener’in görüşmesinin ayrıntılarıyla ilgili Yalçın Bayer çarpıcı iddialarda bulundu. Bayer köşesinde görüşmeyle ilgili “Bilgi sızdırılmamak istenen görüşmede Şener’in, Kılıçdaroğlu’na İstanbul yerel seçimiyle ilgili bir proje sunduğu ve bazı önerilerde bulunduğu öğrenildi. Sürpriz görüşmede Şener’in Sivaslı olması nedeniyle adaylığına Kılıçdaroğlu’nun sıcak baktığı öne sürülüyor” dedi.

ŞENER: CHP’DEN TEKLİF GELSE DÜŞÜNÜRÜM

Yalçın Bayer yazısını şöyle sürdürdü:

Şener, bundan bir süre önce bir söyleşide ‘CHP’den teklifi gelse tavrınız ne olur?’ sorusuna, ‘Olabilir, düşünürüm’ yanıtını vermişti.

İLHAN KESİCİ: BİR SİVASLI OLARAK GURUR DUYARIM!

İstanbul’da 1 milyon Sivaslı bulunuyor. Bir başka Sivaslı İlhan Kesici’nin de CHP’den Cumhurbaşkanlığı adaylığının söz konusu olabileceği CHP kulislerinde sıkça konuşuluyor. Kesici’nin, Şener’in İBB’ye aday gösterilmesi ile ilgili bir soruya, ‘Bir Sivaslı olarak gösterilmesini isterim ve gurur duyarım’ karşılığını vermişti.

YAŞAR OKUYAN KILIÇRAOĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu-Şener görüşmesiyle ilgili Mesut Yılmaz döneminin bakanlarından ve VP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan’ın ‘Temiz Seçim Platformu’ üyeleriyle birlikte Kılıçdaroğlu ile görüştüklerini belirtiliyor.

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here