Afrin’de siviller YPG ile çatışmaya başladı!

Afrin’de köşeye sıkışan YPG’li teröristler sivillerin araçlarını ateşe vererek Afrin’den kaçıyor. Şehirden çıkamayan militanlarla sivil halk arasında ise yer yer çatışmalar yaşanıyor.

Afrin’de siviller YPG ile çatışmaya başladı!
“Kürtlerin haklarını koruyoruz” diye meydanlara çıkan, dünya kamuoyunda taraftar bulmayan çalışan terör örgütü PKK/PYD Afrin’de de yine Kürtlere zarar vermeye başladı. Örgüt ele başları geride acemi militanları bırakıp rejim desteğiyle Afrin’den Rakka’ya kaçarken, içeride kalan militanlar dün sabah kendilerine ve sivillere ait araçları ateşe vererek Afrin’den çıkmaya başladı.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başladığı 20 Ocak’ta sayıları 12 bine ulaşan örgüt militanlarının baskı ve zulümleri ile zor günler geçiren ve kendilerini bir anda operasyonun içinde bulan siviller, militanların kaçmasıyla birlikte harekete geçti.

YAĞMALADILAR

Şehirden çıkamayan militanlarla siviller arasında çatışmalar yaşanırken, örgütün halktan vergi adıyla toplayıp stokladığı erzak ve lojistik malzemelerin bulunduğu depolar yağmalanmaya başladı.(Türkiye)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here