AK Parti’de Gül ve Davutoğlu çatlağı mı?

AK Parti'de Gül ve Davutoğlu çatlağı mı?

 

Referandum sürecinde partinin kurucu neslini temsil eden isimler için bir yemek daveti veren AK Parti’de yemeğe katılan isimlerden çok katılmayan isimler gündem oldu. Partinin referandum kampanyasında da aktif görev almayan iki ismin yemeğe katılmamasının ardından Ankara kulislerinde uzun süredir konuşulan ‘AK Parti’de Gül ve Davutoğlu çatlağı var’ iddiaları yeniden tartışmaya açıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, kuruluşundan bugüne AK Parti hükümetlerinde görev alan bakanlarla kahvaltıda bir araya geldi.

GÜL ve DAVUTOĞLU YOK

CNN Türk’ün haberine göre buluşmaya 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu ise davet edilmelerine rağmen toplantıya katılmadılar.

KİMLER KATILDI?

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın parti genel merkezinde düzenlediği toplantıya katılan isimler şu şekilde:

– Eski TBMM başkanlarından Cemil Çiçek, Bülent Arınç Mehmet Ali Şahin
– Eski başbakan yardımcılarından Beşir Atalay ve Yalçın Akdoğan
– Eski bakanlar Abdülkadir Aksu, Muammer Güler, Efkan Ala, Sadullah Ergin, Vecdi Gönül, Taner Yıldız, Hüseyin Çelik, Nimet Baş, Zafer Çağlayan, Mustafa Elitaş, Kürşat Tüzmen, Nihat Ergün, Ali Coşkun, Fatma Şahin, Selma Aliye Kavaf, Ayşenur İslam, Volkan Bozkır, Suat Kılıç, Atilla Koç, Erdoğan Bayraktar, Fatma Güldemet Sarı, İdris Güllüce, İmdat Sütlüoğlu, Mustafa Demir, Osman Pepe ve Faruk Nafiz Özak

NELER KONUŞULDU?

Toplantıda, AK Parti hükümetleri döneminde görev almış bakanlarla halk oylaması çalışmaları masaya yatırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here