AK Parti’den ‘şeker fabrikaları’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP ve şeker fabrikalarıyla ilgili açıklama yaptı.

AK Parti'den 'şeker fabrikaları' açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın başkanlığında toplanan MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal şeker fabrikalarına ilişkin, ”Cumhurbaşkanı’nın müdahalesi olmayacak. Devletin zararının giderilmesi ve işçilerin hakları önceliğimiz. Bu fabrikaların üretim zorunluluğu mutlaka sağlanacak.” dedi.

Mahir Ünal‘ın konuşmasında satır başları:

(CHP’nin seçim güvenliğiyle ilgili görüşmeleri) Maalesef CHP’nin görünen o ki derdi seçim güvenliği değil, bu konuda bir meşruiyet krizi oluşturmak, kafa karıştırmak. Sekiz defa kaybettikleri seçimi dokuzuncu defa kaybedeceklerini bildikleri için bugünden buna bir bahane hazırlamak gibi bir gayret görülüyor.”

“(Şeker fabrikalarının özelleştirme kapsamına alınması) Kazanılmış hakların herhangi bir şekilde kaybına fırsat vermeden, yine özellikle pancar üreten çiftçilerimizin hiçbir şekilde mağdur olmasına izin vermeden gerçekleştireceğimiz bir düzenlemeyi konuşuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda herhangi bir müdahalesi söz konusu olmayacak.”

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.