ANALİZ -Sanki “millet” değil “yalan” ittifakı!

Muhalefet, 24 Haziran seçimleri öncesinde yürüttüğü seçim kampanyası ile “millet ittifakı” değil adeta “yalan ittifakı” kurmuş durumda!.. Yaptıkları açıklamalar, yatırımları engelleme çabaları hep bunu doğrular nitelikte…İşte muhalefetin ve cumhurbaşkanı adaylarının seçim kampanyaları…Göz göre göre halkı aldatmak bu olsa gerek!.. 24 Haziran seçimlerine gidilirken, muhalefet partileri ve onların cumhurbaşkanı adayları seçim kampanyalarını adeta vatandaşı kandırmak üzere kurmuş gibi…

Bir propaganda süreci yürütüyorlar ki, doğruya rastlamak neredeyse imkansız. Her dedikleri ayrı bir tartışmayı başlatıyor. U dönüşler, potlar, gaflar birbirini izliyor…

Örnekler mi? hemen sıralayalım…

Ana muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile başlayalım.

CHP’li İnce, Aksaray mitinginde, “0-18 yaş arası sağlık ücretsiz olacak” ifadesini kullandı

Oysa sağlık hizmetleri 2008’den bu yana zaten ücretsiz… İnce sanki hafıza kaybına uğramış gibi…

İnce’nin kırdığı bir başka pot!.. Mazot fiyatlarına ilişkin. Mazot, çiftçiye şu anda 2 lira 35 kuruşa veriliyor.
Ancak İnce bunu bile bile “cumhurbaşkanı olduğumda mazotu 3-3.5 lira arasında vereceğiz” ifadesini kullanmaktan geri durmuyor.

MUHARREM İNCE’DEN U DÖNÜŞÜ
İnce’nin seçim kampanyasını, bir “u dönüşü” ile de süsledi. CNN Türk canlı yayınında, “Avrupalı büyükelçiler bana Erdoğan’ı yargılayacak mısınız diye sordu?” dedi. 10 saat sonra sözlerini yalanlamak zorunda kaldı.

FOX TV‘de, Amerika Birleşik Devletleri’ni kastederek ‘Gülen’i iade etmezlerse İncirlik’i kapatırız‘ dedi, kısa süre sonra ‘Ben kapatırım demedim. Amerikan askerleri noel tatilini ABD’de geçirirler dedim’ ifadelerini kullanarak çark etti.

Havada kalan bir başka iddia!.. İnce, Gülen’in ABD’den usulüne uygun şekilde istenmediğini ileri sürdü.

Adalet Bakanlığı, 7 ayrı iade talepnamesini kamuoyu ile paylaştı.

Bitmedi!.. “Seçim meydanlarına Kur’an ile çıkanlar ve seçim şarkısında besmeleyi kullananlarda hiç utanma yok mu?” diye paylaşım yaptı.
Kütahya mitinginde Kuran-ı Kerim okutup dua etti.

Antalya’da, 11 Mayıs’ta “ezan hem namaza çağrıdır, hem bağımsızlığımızın sembolüdür” dedi.
Oysa aynı İnce, Aralık 2005’te öğrencilerine abdest almayı ve namaz kılmayı uygulamalı olarak öğreten din dersi öğretmeni Emin Albayrak hakkında Meclis’e soru önergesi vermişti.

Kalkınmaya da savaş açtı kampanya sırasında Muharrem İnce!.. Seçilmesi halinde, Kanal İstanbul ve yerli otomobil projelerinin yanı sıra şehir hastaneleri projesini durduracağını söyledi.

Oysa Kanal İstanbul için 100 milyar, yerli otomobil için ise 4 milyar dolarlık bir yatırım öngörülüyor.

Seçim kampanyasını doğrular üstüne kurmayan bir başka cumhurbaşkanı adayı da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener!..

Ondan gelen açıklamalar da adeta “serbest atış çok, ispat yok” dedirten cinsten…

Seçim ittifaklarına ilişkin sözleri ile başlayalım, Akşener’i anlatmaya…

Önce CHP ile ittifakın söz konusu olmadığını söyledi., Günler sonra kendisini yalanlayan ittifakları açıkladı.

AKŞENER’İN YALANI SAVCILIĞA KADAR SÜRDÜ

Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğunu iddia etti!.. Soruşturma başlatıldı. Savcılığa davet edilen Akşener, “Bir kamu görevlisi bana görüntülerini gösterdi ama bende kayıt yok” dedi.

Türkiye’nin son derece hassas olduğu FETÖ ile mücadelede de zikzaklı bir politika izledi Akşener…

İP Genel Merkez İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık, FETÖ’den tutuklandı. Parti yönetimi, “Çoraklık’ın partiyle ilgisi yok” dedi. Çoraklık ise partinin sigortalı çalışanı olduğunu açıkladı. Akşener’in, FETÖ’cü Emre Uslu ile yazışmaları konusundaki suskunluğu da devam ediyor!..

Saç ayağının bir diğer parçası Saadet Partisi‘nin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu‘na gelince…

Muhalefetteki skandallar zinciri onunla devam ediyor!.. “Kendi adaylarımızı kendi listemizden gösterdik” dedi. CHP’nin 5 ilde 6 milletvekili adayını Saadet Partisi’ne ayırdığı ortaya çıktı.

SAADET PARTİSİ HDP İLE EL-ELE KOL-KOLA

Saadet Partisi, 24 Haziran seçimleri öncesinde HDP ile de el ele, kol kola… HDP‘den Meclis’e giren Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, bu seçimde Saadet Partisi’nden İstanbul 3. Bölge 1. sıra milletvekili adayı…

Karamollaoğlu, kampanyasını doğrular üzerine kurmamakla da yetinmedi üstelik… Kara da çaldı, devletin suçsuz günahsız kurumlarına… 15 Mayıs’ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nın İsrail ile anlaşma yaptığı iddiasını ortaya attı.

Bakanlık, iddianın asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Karamollaoğlu, derin bir sessizliğe gömüldü.

KARAMOLLAOĞLU 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ PROJESİNİ HEDEF ALDI

Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, seçilmesi halinde 1915 Çanakkale Köprüsü projesini durduracağını da ilan etmiş durumda… Projelere engel olunması, türkiye’nin 114 milyar dolarlık bir yatırımdan olması demek!..

AHABER 

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.