Aydın Doğan kaçmaya mı hazırlanıyor? ‘Hürriyet’i satılıyor…’ Resmi açıklama geldi

Aydın Doğan’ın Hürriyet gazetesini Katarlı patronlara satmaya hazırlandığı, anlaşma aşamasında olduğu iddia edildi. Bu iddia akıllara acaba Aydın Doğan kaçmaya mı hazırlanıyor sorularını getirdi. Hürriyet’ten ise konuya ilişkin açıklama geldi.

Aydın Doğan kaçmaya mı hazırlanıyor? ‘Hürriyet’i satılıyor…’ Resmi açıklama geldi

Aydın Doğan’ın Hürriyet gazetesi için Katarlı grupla el sıkıştığı ve satış anlaşmasında imzaların atılmasının artık an meselesi olduğu iddia edildi.

Medyafaresi’nin haberine göre, kısa süre önce Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet’in İcra Kurulu Başkanlığından istifa etmişti. O günlerde bu istifanın perde arkasına dair çok şey yazıldı ancak Doğan Sabancı’nın ayrılma kararının Hürriyet’in satış sürecinde sona gelinmesiyle ilgili olduğu iddialar arasında yer aldı.

Hürriyet gazetesi için bir süredir Aydın Doğan’ın Katarlı grup ile görüşme halinde olduğu belirtildi. Katarlı grubun Hürriyet’in yanı sıra grubun diğer gazetelerini ve dergi grubunu da satın alacağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz günlerde tıpkı Vuslat Doğan Sabancı’nın istifası gibi Hürriyet Dergi Grubunun başındaki Mehmet Yakup Yılmaz da görevini bırakmıştı.

Ancak Katarlı grubun sadece medya ayağıyla değil daha büyük yatırımlarla ilgilendiği de iddia ediliyor. Hürriyet dışında Pegasus Hava Yolu ve Atatürk Havalimanına da talip olduğu yine iddialar arasında.

Hürriyet’in iddiaya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

“Son günlerde Hürriyet gazetesinin satılacağı, hatta daha ileri gidilerek bir alıcı ile görüşmeler yapıldığı şeklinde medyada yer alan haberler maksatlı ve tamamen gerçek dışıdır. Kimsenin

bu gerçek dışı yayınlara ve spekülasyonlara itibar etmemesi gerekir. Doğan Ailesi medyadaki varlığını korumaya ve geliştirmeye büyük önem vermekte ve ülkemizin ihtiyacı olan bağımsız ve objektif yayıncılığını sürdürmeye kararlı bulunmaktadır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here