BAE’den rezalet ‘Türkiye’ açıklaması! İyice şımardılar

ABD’nin kuklası Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dışişleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Twitter adresinden kısa süre önce Türkiye’ye yönelik haddini aşan ve suçlayıcı ifadelerde bulundu.

BAE'den rezalet 'Türkiye' açıklaması! İyice şımardılar
BAE’den üst düzey devlet yetkililerinin Türkiye’ye yönelik yürüttüğü ‘suçlayıcı Twitter diplomasisi‘ devam ediyor. BAE Dışişleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Twitter adresinden kısa süre önce Türkiye’ye yönelik haddini aşan ve suçlayıcı ifadelerde bulundu.

Gargaş, Türkiye’nin Arap ülkelerinin bağımsızlığına saygı duymadığını iddia etti.

Enver Gargaş, “Türkiye ve Arap ilişkilerinin en iyi seviyede olmadığını görmek güç değil. Ankara Arap bağımsızlığını hesaba katarak komşularıyla mantıklı ve akıllıca bir ilişki kurmalı” ifadesini kullandı.

Gargaş, “Arap dünyası komşuları tarafından yönetilmeyecek ve şimdiki durum kalıcı olmayacak” derken, Türkiye’nin Arap dünyasında rejim değişikliği planlayan örgütlerle işbirliği kurduğunu iddia etti.

OSMANLI PAŞASINA BÜYÜK SAYGISIZLIK

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed ise kişisel Twitter hesabından yeniden paylaştığı tweette, Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan’ı ‘hırsız’ olarak niteleyen bir tweet atarak skandala neden olmuştu.

yeniakit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here