“Bombalar patlamıyorsa ABD’nin sayesinde” diyen Bass’a Bozdağ’dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ABD’li Bass’ın ‘DAEŞ Türkiye’de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD’nin işbirliği’ sözlerine sert tepki gösterdi.

"Bombalar patlamıyorsa ABD'nin sayesinde" diyen Bass'a Bozdağ'dan sert tepki
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ , Habertürk TV’de Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu’nun sorularını cevapladı. Bozdağ, ABD Büyükelçisi John Bass ‘ın “DAEŞ Türkiye ‘de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD’nin işbirliği” açıklamalarına ilişkin yorum da bulundu.

“KASTINI AÇIKLAMALIDIR”

Bekir BozdağJohn Bass‘ın “DAEŞ Türkiye’de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD’nin işbirliği” sözleriyle ilgili de “Kastını açıklamalıdır” değerlendirmesini yaptı.

Bass’ın Türkiye’de 9.5 aydır DAEŞ’in terör eylemi yapamadığını, bunun ABD-Türkiye işbirliği nedeniyle olduğunu söylemesi) Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlara değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım.Türk hükümeti ve Türkiye Devleti bir kabile değil.

(Bass’ın açıklamaları) Bu açıklamayı doğru bir açıklama olarak görmüyorum. O ülkenin iç işine karışma anlamı taşır. Diplomatik nezaketle bağdaşması da söz konusu değildir. Hükümete karşı, kimi kastediyorsa onlara karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Türkiye bir hukuk devletidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here