Burun Estetiğinde Uzman Seçiminin Önemi

Rinoplasti yani burun estetiği olmaya karar veren bireylerin ilk olarak düşünmeleri gereken, burnuna yapılacak olan estetik operasyonunun yüz hatlarını ve dolayısıyla dış görünüşlerini ve de solunum fonksiyonlarını direkt olarak etkileyecek bir operasyon olmasıdır.

Burun Estetiğinde Uzman Seçiminin Önemi

Durum bu ciddiyette iken, burun estetiğini yapacak olan hekimin kararını verme aşamasında çok dikkatli olmak gerekmektedir.Ayrıca, maliyetinden dolayı da sırf çok daha uygun fiyata yapılıyor diye düşünerek hekimin diğer özellikleri araştırılmadan seçilmesi son derece hatalı bir bakış açısıdır.

Aynı zamanda rinoplasti yaptıracak olan bireylerin her şeyden önce operasyonu yapacak olan hekime güvenip kendini sorgusuz sualsiz ona teslim etmesi ve içinin rahat olması gerekmektedir. Böylece hekim de estetik operasyonunun her sürecinde kendini rahat hissederek en doğru şekilde operasyonu başarı ile sonlandırabilir.

Her alanda olduğu gibi estetik müdahalelere maruz kalındığında da verilecek olan kararlar hayati önem taşımaktadır. Burun estetiği yaptırma kararını veren kişilerin kendileri için en doğru olan hekimi seçebilmeleri için araştırma yapmaları gerekir.

Çevrelerinde burun estetiği operasyonu geçiren kişiler varsa onlardan tavsiyeler alınabilir. Sağlık çalışanlarıyla irtibata geçilerek bu konuda başarılı olan hekimler sorulabilir. Eğer akıldabir doktor ismi varsa, çalıştığı kurumda bir araştırma yapılarak ya da meslektaşlarına sorularak karar verilme süreci hızlandırılabilir. Tüm bunlara rağmen hala estetik operasyonu yapacak hekim hakkında halen kararsızlıkların mevcut olduğu durumlarda, internet üzerinde ilgili hekimle ilgili bazı detaylar araştırılmalıdır.

Hekimin burun ve sinüs üzerinde uzmanlığının olup olmadığına, bu zamana kadar kaç burun estetik operasyonu yaptığına, bu konuda olan kendini geliştirme sürecine, yurtdışı eğitimlere katılıp katılmadığına ve de burun estetiğinde en basit yada en kompleks olan tüm vakalarda sahip olduğu tecrübelere bakılarak karar verilebilir.Burada burun estetiği konusunda alanında uzman olan Doç. Dr. Hayati Akbaş’ı tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.