By Kemal ağzındaki baklayı çıkardı! Akşener’i destekleyeceğiz
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Meral Akşener’in ikinci tura kalması durumunda destekleyeceğiz” dedi.

By Kemal ağzındaki baklayı çıkardı! Akşener’i destekleyeceğiz
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,”Birinci turda Muharrem Bey’in almasını isterim. İkinci tura kaldığı taktirde bile alacaktır. Kimin ikinci tura kalacağına halk karar verecek. Meral Akşener 2. tura kalırsa destekleyeceğiz” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

İNCE’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI

Muharrem Bey ile bizim tanışıklığımız ben siyasete girmeden önce olmuştu, başarılı bir arkadaşımız. Toplumun gözünde iyi bir ivme yakaladı.Zaten söylemişti 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım demişti. Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili görevini başarıyla gerçekleştiriyor.

‘AKŞENER’E DESTEK VERİRİZ’

Birinci turda Muharrem Bey’in almasını isterim. İkinci tura kaldığı taktirde bile alacaktır.Kimin ikinci tura kalacağına halk karar verecek. Meral Akşener 2. tura kalırsa destekleyeceğiz.

PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜLECEK

Parlamentonun yetkileri kısıtlandı. Cumhurbaşkanı kararnamelerle uzun süre götürecek. Muharrem Bey Cumhurbaşkanı olduktan sonra daha güçlü bir Parlamenter sistem kurulacaktır.

Yeniakit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.