Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Külliye’deki görüşmesi sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Külliye’deki görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

BAHÇELİ İLK SOMUT ADIMI ATTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2 gün önce basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve 2019’daki “Cumhurbaşkalığı Hükümet Sistemi” için aylardır konuşulan “AK Parti-MHP ittifakı”na (Cumhur ittifakı) ilişkin liderler seviyesindeki ilk somut adımı attı.

rrr_17

dd_35

“ADAYIMIZ ERDOĞAN”

Bahçeli özetle, “MHP Cumhurbaşkanlığı için aday göstermeyecektir. MHP ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi milletvekilliği seçimlerine girer, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise ‘Yenikapı ruhu’yla Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Bu karar nettir.” dedi.

MHP Lideri, devamında ise topu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a attı: “MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ile ittifak konusunda ve siyasetin geleceği konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır.”

Bahçeli, dün Meclis’teki Grup Toplantısı’nda da aynı konuya değindi ve “Desteğimiz seçimlerle sınırlı kalmayacak, 2019’dan sonraki 5 yıl boyunca iş birliğini gönül huzuruyla yapacağız.” sözleriyle desteğini daha da artırdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.