İyice kudurdu!.. CHP’li Erdem’den ‘diktatör’ provokasyonu

CHP İstanbul Milletvekili Erden Erdem, skandal olaylara imza atmaya devam ediyor. Daha önce Türkiye’yle İran savaşsa İran’ı tutarım diyen Erdem, hızını alamadı bu kez milletin oyuyla Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ı diktatör olarak niteleyen bir kitap yazdı.

İyice kudurdu!.. CHP'li Erdem'den 'diktatör' provokasyonu
Provokatif çıkışlarıyla tanınan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Diktatörleri indirme sanatı” ismini verdiği kitabının kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmine yer verdi. Kendi Twitter hesabından sözde kitabının tanıtımını yapan Erdem’e CHP‘li vekillerden ve sol basından destek geldi.

GERÇEK DİKTATÖRE DESTEK, HALKIN SEÇTİĞİNE İFTİRA!

Türkiye’de halkın yüzde 52 oy ile Cumhurbaşkanı seçtiği Recep Tayyip Erdoğan‘a ‘diktatör’ yakıştırmasını yapan CHP’li Erdem,Suriye’de her fırsatta halkını katleden Esed rejiminin avukatlığını yapmasıyla tanınıyor. Erdem, kimyasal silahlarla halkını katleden Esed rejiminin adeta TBMM çatısı altındaki avukatı rolünü üstleniyor.

HAİN EREN ‘TÜRKİYE İLE İRAN SAVAŞIRSA İRAN’IN YANINDA’

Erdem, 2011 yılında, Türkiye ile İran’ın karşı karşıya gelmesi durumunda İran’ın safında olacağını ifade etmişti.

Erdem twitinde “Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı, İran safında olurum! İran düşerse, bütün doğu düşer!” hezeyanını savurmuştu.

ERDEM’DEN 15 TEMMUZ HEZEYANLARI

Türk milletinin 251 şehit verdiği FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde sus pus olup, lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun ‘Kontrollü darbe’ söylemini tekerleme gibi tekrar eden CHP’li Erdem, darbe girişiminin yıl dönümünde  yaptığı paylaşımda da FETÖ’ye twitleriyle destek çıkmıştı.

FETÖ DESTEĞİYLE KARŞI’YI ÇIKARTMIŞTI

2012 öncesinde yazdığı kitaplarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen‘e karşı çıkmasıyla tanınan CHP’li Eren Erdem17-25 Aralık kumpasları sonrası FETÖ finansmanıyla Karşı adlı paçavrayı çıkararak keskin bir U dönüşüyapmıştı. Daha sonra FETÖ kontenjanından CHP’de milletvekili olan Erdem, FETÖ’yü açıkça desteklemişti. Örgütün yayın organı Zaman’a kayyum atanma sürecinde bu gazeteye giderek örgüt ve elebaşı lehine konuşma yapmıştı. 

yeniakit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.