Kılıçdaroğlu, ‘İçeride yolsuzluk var’ diyen CHP’lilere kapıyı gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesi konusunda ‘yolsuzluk var’ diyen CHP’lilere kapıyı işaret ederek ‘Bireysel çıkarlarla yola çıkanlar bu partiye layık değiller. İç çekişmelere yol açanların bu partide işi yoktur, partiden ayrılsınlar. Partinin dedikoduya ihtiyacı yoktur’ dedi.

CHP Ankara İl Başkanlığı 11. Olağan Kongresi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde, görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar vardı. Hazinedar’ın yolsuzluk yaptığını iddia eden CHP’li vekilleri uyaran Kılıçdaroğlu, o CHP’lilere kapıyı gösterdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“PARTİDE YERİNİZ YOK”

“Hepimiz yaşımız ne olursa olsun hep birlikte ortak bir mücadeleyi gerçekleştirmek zorundayız. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Gün parti içinde ayrışma günü değildir. Gün Türkiye’nin sorunlarını çözme günüdür. Bireysel çıkarlarla yola çıkanlar bu partiye layık değiller. İç çekişmelere yol açanların bu partide işi yoktur, partiden ayrılsınlar. Partinin dedikoduya ihtiyacı yoktur. Bunu yapanların partide yeri yoktur.”

KİM O CHP’LİLER?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapıyı işaret ettiği CHP’li vekiller ise Aykut Erdoğdu, Barış Yarkadaş ve Murat Hazinedar hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma başlatmadan önce rapor hazırlayan İlhan Cihaner.

Hazinedar CHP Parti Meclisi’nce disipline sevk edilmişti. CHP yönetimince oluşturulan İlhan Cihaner‘in başkanlığındaki komisyon tarafından hakkındaki yolsuzluk iddiaları mercek altına alınan Hazinedar için hazırlanan raporun işleme konulmadığı belirlenmiş, Kılıçdaroğlu’nun bu raporu görmezden geldiği belirtilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu tavrı parti içerisinde krizi tırmandırırken, Hazinedar’ın sosyal medyadan Aykut Erdoğdu, İlhan Cihaner ve Mehmet Ali Çelebi gibi isimleri ‘çete’cilikle suçlaması konunun PM gündemine gelmesine yol açmıştı. Hazinedar, bu isimleri işaret ederek “CHP içinde FETÖ’ye benzer bir çete” olduğunu söylemiş, bu sözleri yüzünden uyarı cezası almıştı.

İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da Twitter’dan, Beşiktaş Belediye Başkanı için “Kan kusup kızılcık şerbeti içtim demekten bıktım” demişti.

İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise 2014 Kasım’da Etiler Polis Okulu arazisinde usulsüzlük yapıldığını ileri sürüp, “Bu arazi Vakko’dan 475 bin TL’ye doldurduğunuz özel gardırobunuz değil” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.