Kılıçdaroğlu’ndan hükümete: Esed ile temasa geçin

Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha Esed ile temasa geçilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Grup Toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye konusunda bir kez daha Esed ile görüşme, doğrudan temasa geçme çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Suriye’de gerçek anlamda söz sahibi olmak istiyorsak, olaylar sonlandıktan sonra gerçek anlamda aktör olmak istiyorsa, Esad’la temasa geçmeli. Suriye’nin toprak bütünlüğünü biz de onlar da savunuyorlar. Kiminle sağlayacağız. Suriye’nin sahibi belli.  İleride önüne diz çökmeden bugünden arkadaşlarını görevlendir, gitsinler, temasa geçsinler. Bu hem bizim hem Suriye’nin çıkarına hizmet eder.”

ERDOĞAN ELEŞTİRMİŞTİ

Kılıçdaroğlu daha önce de hükümetin Beşar Esed ile doğrudan temasa geçmesi gerektiğini belirtmiş. Erdoğan “1 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan bir teröristle yan yana getirme gafletinde, cehaletinde bulunacak bir adam” diyerek tepki göstermişti.

‘PYD’ TARTIŞMASI

Öte yandan Erdoğan’ın “Eğer yiğitsen söyle bakalım PYD-PKK terör örgütü müdür?” sorusuna “Ben yiğitim! PKK-PYD terör örgütüdür. Sen yiğit misin? Eğer yiğitsen karşıma çıkarsın Recep Bey. Sen reissin. Sen Cumhurbaşkanı koltuğunu işgal ediyorsun. Sen diktatörsün. Tüm dikta uygulamalarını yapıyorsun ama Kılıçdaroğlu’nun önüne çıkmaya çekiniyorsun” dedi.

“TÜRKİYE IŞİD’E SİLAH GÖNDERDİ”

Öte yandan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin IŞİD’e silah gönderdiğini iddia ederek, “Ne terör örgütü ya. Sen IŞİ’e silah gönderirken biz seni gönderme diye uyardık. Sen hala El Nusra terör örgütü mü, değilmi ona karar verememişsin” dedi.

ERDOĞAN’A SUÇLAMA
PYD Lideri Salih Müslim’in Türkiye’ye davet edilmesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Sana en ağır suçlamayı yapıyorum. Sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın” ded

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.