Muharrem İnce: Sarayı değil, o kültürü ve kafayı yıkacağım

Cumhurbaşknı Erdoğan ile Muharrem İnce arasındaki ‘saray’ polemiği sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Senin Genel Başkanın da yıkacağım dedi, sonra kuzu kuzu geldi’ sözlerine İnce’den yanıt geldi. İnce ‘Sarayı değil, o kültürü ve kafayı yıkacağım’ dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce ”Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim. Kastettiğim şatafat. Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım ben. O sarayı gençlere vereceğim orayı bilim merkezi yapacağım” dedi.

İnce, sosyal medyadaki montajlı fotoğraflarına da tepki gösterdi.

İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

”Diyorum ki meydanlarda gençler diyorum gelecek diyorum aş diyorum iş diyorum ekmek diyorum Erdoğan geliyor meydanlara kavga ediyor benimle. Kavga etmeyeceğim. 1,5 milyon imam hatip liseli çocuk var işsiz onlara iş bulacağım diyorum o utanmadan diyor ki Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor. Ayıp dürüst ol biraz. Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim kastettiğim şatafat.”

”SARAYI NİYE YIKAYIM?”

“Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü kafayı yıkacağım ben. O sarayı gençlere vereceğim orayı bilim merkezi yapacağım.”

”DEMİRTAŞ’I BIRAK SENİ BİLE ZİYARET ETTİM”

“Demirtaş’ı bırak seni bile ziyaret ettim ben. Bu yorgun adamdan memlekete çözüm beklemeyin. AK Partili kardeşlerim siz de yoruldunuz millet de yoruldu. Gelin bir taze kan çözsün bu sorunları.”

Tımeturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.