‘Pensilvanya’dan sufle alan Kılıçdaroğlu: Erdoğan unutmasın…’

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bugünkü yazısında Afrin Harekatı’ndan rahatsız olan kesimlere sert eleştirilerde bulundu. Gülerce, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Pensilvanya’dan sufle alarak konuştuğunu belirtti.

'Pensilvanya’dan sufle alan Kılıçdaroğlu: Erdoğan unutmasın...'
TSK ve ÖSO güçlerinin, sınırlarımızı terör tehdidinden kurtarmak için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kararlılıkla devam ediyor. PKK işgali altında adeta terör üssü haline gelen Afrin’de merkeze doğru her geçen dakika daha da yaklaşılıyor.

Terör örgütleri ise, kahraman Mehmetçik’imiz ve ÖSO askerlerinin karşısında tarihinin en büyük kayıplarını vermeye başladı. Son olarak bugün TSK’dan yapılan açıklamada, harekatın başından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3393 olduğu bildirildi.

Terör örgütlerinin dağılması ve Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olan kesimler de, harekata başından beri karşı çıktı. Bunun yurt dışından olduğu kadar Türkiye’den de yapıldığını vurgulayan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce ise, bu kesimlere ciddi eleştirilerde bulundu.

Gülerce, Kılçdaroğlu’nun Erdoğan’ı eleştirirken FETÖ’den sufle aldığını belirtti.

İşte Gülerce’nin söz konusu yazısının ilgili bölümü:

“Afrin Harekâtı, dışarıda, içeride bildik merkezleri/çevreleri ciddi rahatsız etti/ediyor.

Dışarıda, başta rahatsızlığını açık ifade eden ABD, Almanya, Fransa, Hollanda gibi bazı Avrupa Birliği üyeleri var.

Sembolize edersek ABD ve NATO, Afrin Harekâtından çok rahatsız. Tıpkı 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletimiz tarafından bastırılmasına bozuldukları gibi…

ABD rahatsızlığın da ötesinde, açıkça karşımızdaki düşmana, PKK terör örgütüne alenen tırlarla, kargo uçakları ile silah veriyor.

NATO desen ABD’nin kontrolünde. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe, “Neredesin ey NATO? Siz çağırdınız biz geldik, niye şimdi bir üyenizin güvenliği tehdit altında iken siz gelmiyorsunuz?” diyor.

Atlantik cephesinin, devlet ciddiyetiyle, müttefiklik ilişkileri ile asla izah edilemeyecek hasmane tavrının sebebini anlamak zor değil.

Güçlenen, bölgesinde söz sahibi olmaya başlayan, kendilerince kontrol edilemez bir yere doğru ilerleyen Türkiye’den rahatsızlık duyuyorlar.

Bunu açıkça ifada edemedikleri için de meseleyi şahsîleştiriyorlar. Daha önce 2. Abdülhamid’in ismi üzerinden saldırmışlardı.

Abdülhamid’e dediklerini hatırlatayım:

“Kızıl Sultan”, “Büyük Cani”, “mutlakiyetçi”, “müstebid”, “zalim”, “katil”, “diktatör”, “tiran”…

İçerden bunları tekrarlayan elemanlar bulmakta da hiç zorlanmadılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da aynı yaftalarla saldırdılar.

İçerden eleman bulmakta yine zorlanmadılar. Bu defa Pensilvanya’daki FETÖ elebaşını kullandılar. Onun hakaret ve saldırılarına CHP’nin iştirak etmesinden de çok memnun oldular:

“Zalim”, “katil”, “firavun”, “Yezid”, “tiran”, “diktatör”, “sultan”…

Pensilvanya’dan sufle alan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan unutmasın, her firavunun bir Musa’sı vardır” dedi. Partisinin Grup toplantılarında hakaretlerinin dozunu artırdı.

Sözcü gazetesinde Cumhurbaşkanı için “kravatlı firavun” diye yazıldı… Sözcü gazetesi, Erdoğan düşmanlığının, kin ve nefretinin sözcüsü oldu.

İşte bu takım, Afrin harekâtında ilerleme oldukça kendini yiyip bitiriyor. Ordumuzun başarısının Erdoğan’ı daha da güçlendirecek olması, onları çileden/zıvanadan çıkarıyor.

Biliyorsunuz, CHP lideri Kılıçdaroğlu dayanamadı patladı. Önce, cuntacı zihniyeti hortladı, “zafer ordunundur, iktidarın değildir” diye fitne sokuşturdu.

Yetmedi, “biz Afrin’e sınır güvenliği için girdik, derinlere inmeyelim, bir yerde duralım. Afrin kent merkezine girilmemelidir” diye akıl verdi.

Ne yapsalar kahraman Mehmetçik ilerliyordu. Ve şimdi Afrin kapısına dayandık.

Bu defa Kılıçdaroğlu’nun sesi çıkmıyor. Çünkü CHP’ye oy verenlerin yüzde 75’i Afrin Harekâtını destekliyor. (…)”

YENIAKIT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.