PYD’li kadın teröristler Afrin’de yürüdü

PYD’nin kadın yapılanması YPJ mensupları, sivil kıyafetler ve ellerinde kalaşnikoflarla Afrin’de yürüdü.

PYD/PKK, geçen hafta Suriye’nin kuzeyinde işgalinde tuttuğu bölgelerde, Afrin’e “dayanışma konvoyu” tertipleyeceğini duyurmuştu. AA’nın Afrin ve Haseke içindeki güvenilir kaynaklarının verdiği bilgiye göre, PYD/PKK işgalindeki Kamışlı, Dırbasiye, Malikiye, Haseke merkez ve Kahtaniye gibi yerleşimlerden çıkan araçlarla gelen çok sayıda kişi önceki gün Türkiye sınırında yer alan Aynularab’a (Kobani) ulaştı. Aynularab’da hazırlanan diğer vasıtalarla birleşen, yüzlerce otobüs ile binek araçtan oluşan konvoy da dün gece geç saatlerde Afrin’e girdi.

ESED REJİMİ KONTROL NOKTALARINDAN RAHATLIKLA GEÇTİLER

Esed rejiminin kontrolündeki yollardan geçerek Afrin’e gelen konvoyda en az 2 bin kişinin yer aldığı görüldü. Araçların ilk çıkış yaptığı noktalar ile Afrin içindeki kaynaklar, konvoydakilerin bir kısmının gönüllülerden oluştuğunu ancak önemli bir bölümünün PYD/PKK’nın katılımı zorunlu tuttuğu “memur ve öğrenciler“den meydana geldiğini bildirdi. 21 Ocak 2018 tarihli haberlerde Esed rejiminin Halep il merkezindeki PYD/PKK’lıların Afrin’e yardım gönderebilmesi için kara yolunu kullandırdığı bilgisi paylaşılmıştı.

500 YENİ TERÖRİST

Konvoyda ayrıca, çeşitli bölgelerden toplanmış yaklaşık 500 PYD’li yer aldı. Afrin’e sokulan 500 kişilik grubun içindekilerin az bir bölümünün örgüte yeni katılanlardan oluştuğu öğrenildi.

YPJ’LİLER KALAŞNİKOFLARLA YÜRÜDÜ

Ayrıca örgütün kadın yapılanması YPJ mensupları, sivil kıyafetler ve ellerinde kalaşnikoflarla Afrin’de yürüdü. O anlar göyle fotoğraflandı:

500_terorist_afrine_sokuldu_1517910585_654

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.