Şehit polis Sekin kabri başında anıldı

İzmir Adalet Sarayı’na yönelik terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin için şehadetinin 1. yılı dolayısıyla memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesindeki kabri başında anma töreni yapıldı.

İzmir Adalet Sarayı’na yönelik terör örgütü PKK’nın geçen yıl 5 Ocak’ta gerçekleştirdiği terör saldırısında gösterdiği kahramanlıkla muhtemel faciayı önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin şehadetinin birinci yılında Elazığ’ın Baskil ilçesindeki kabri başında anıldı.

Şehidin Doğancık köyünde bulunan kabri başında düzenlenen anma töreninde Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından dua edildi.

Törene katılan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, şehidin kardeşi Ahmet Sekin, meslektaşları ve vatandaşlar kahraman polis memurunun kabrine karanfil bıraktı.

ddd_50

Vali Kaldırım, konuşmasında, vatanı, bayrağı ve milleti uğruna büyük bir fedakarlıkla şehadet şerbetini içen kahraman polis memuru Fethi Sekin’i şehadetinin birinci yılında minnetle yad etmek için kabri başında bir araya geldiklerini söyledi.

Çok önemli, birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyulan bir süreçten geçildiğini dile getiren Kaldırım, “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Birlik ve beraberliğimizi ülkemizde, Elazığ’da var olduğu gibi yapsın. Elazığ’da gerçekten müthiş bir birlik ve beraberlik duygusu, vatan ve bayrak sevgisi var. Bu ilelebet böyle devam edecektir.” dedi.

Tören okunan dualarla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.