Muharrem’den skandal vaat: Şam’a büyükelçi atayacağım
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırklareli’ndeki mitingde, cumhurbaşkanı olduğu durumunda milyonlar masumun katili Esed rejimini tanıyacağını ifade ederek, ‘Şam’a büyükelçi atayacağım’ dedi.

Muharrem’den skandal vaat: Şam’a büyükelçi atayacağım
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırklareli’ndeki mitingde yaptığı konuşmada skandal ifadeler kulandı. İnce cumhurbaşkanı olduğu takdirde binlerce masumun katili Esed rejimiyle ilişkileri düzelteceğine ilişkin mesaj vererek, “Şam’a büyükelçi atayacağım” dedi.

İşte İnce’nin o sözleri:

ŞAM’A BÜYÜKELÇİ ATAYACAĞIM

Tam 1 yıldır Türkiye’de Amerikan Büyükelçisi yok. Türkiye, ABD’nin gözünde bir katiple idare edilecek bir ülkedir. Daha ilginci, Türkiye’nin Şam’da büyükelçisi yoktur. Yıllardır yok. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de. Suriyelilere 40 milyar dolar harcamışız. Ama Suriye’de elçimiz yok. Nasıl çözeceğiz bu sorunları? 40 milyar dolar paramız gitmiş. Ev yapsak 2 milyon ev yapıyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda, ABD ile ilişkiler büyükelçilik düzeyinde olacak. Suriye’de büyükelçimiz olacak. Bağımsız, onurlu, başı dik. Böyle çözeceğiz sorunları.

YENİKAPI MİTİNGİ KUDÜS İÇİN DEĞİL, SEÇİM İÇİN

Bugün sayın Erdoğan miting yapıyor Filistin’le ilgili. Hiçbir itirazım yok. AK Parti Genel Başkanı’na yardımcı olmak istiyorum. Milletimizin önünde söz veriyorum. İsrail mallarını boykot edecek misin? Hayır. Anlaşmaları iptal edecek misin? Hayır. Mavi Marmara için aldığın 20 milyonu geri verecek misin? Hayır. Sadece miting yapacağım diyor. Miting Filistinliler, Müslümanlar için değil. O miting seçim içindir.

yeniakit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.